Науково-дослідна лабораторія «Інноваційні технології та фізико-хімічні дослідження харчових продуктів»

Наукова лабораторія була створена у 2015 році на базі кафедри технології в ресторанному господарстві та готельної і ресторанної справи Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського.

Метою діяльності лабораторії є проведення теоретичних та прикладних досліджень в галузі харчових технологій, спрямованих на обґрунтування та розробку новітніх технологій напівфабрикатів та виробів із заданою структурою та функціональними властивостями, впровадження результатів досліджень у практику та навчальний процес.

Основні завдання:

• створення нових знань, постановка та вирішення наукових та практичних проблем у сфері ресторанних технологій та харчових виробництв
  • підвищення якості підготовки фахівців зі спеціальностей "Технології в ресторанному господарстві" та "Готельна і ресторанна справа"
  • підтримка існуючої наукової школи («Технологія виробів пінної та емульсійної структури на основі молочної та рослинної сировини») та формування нових наукових шкіл
  • підтримка наукових досліджень молодих вчених, спеціалістів і обдарованих студентів
  • надання консультаційної підтримки (на безоплатній і госпдоговірній основі) суб’єктам господарювання та органам влади щодо розробки інноваційних технологій, продуктів функціонального призначення та фізико-хімічних досліджень харчових продуктів

Науковий керівник
Никифоров Р.П., к.т.н., доцент
ORCID: 0000-0001-9823-9551
Researcher ID: E-5405-2016

Телефон:
+38 (098) 042 - 25 - 11

Основні напрями досліджень:

• наукове обґрунтування інноваційних технологій
  • створення продуктів функціонального призначення та продуктів, що отримані за рахунок енерго- та ресурсозберігаючих технологій
  • розробка продукції функціонального призначення зі зниженою калорійністю, підвищеною харчовою цінністю, збагаченою вітамінами, мінеральними речовинами, біологічно активними добавками
  • розробка продукції лікувально-профілактичного призначення
  • регулювання технологічних властивостей сировини
  • фізико-хімічні дослідження харчових продуктів

Науковці НДЛ «Інноваційних технологій та фізико-хімічних досліджень харчових продуктів» активно співпрацюють з науковцями Харківського державного університету харчування та торгівлі, Київського національного торговельно-економічного університету, Одеської національної академії харчових технологій, Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, Донецького національного технічного університету, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, з органами державної влади, зокрема Дніпропетровською та Донецькою обладміністраціями, а також промисловими підприємствами.

Станом на 01.09.2017 р. виконуються дослідження за наступною держбюджетною тематикою:

• Д-2014-10 Наукове обґрунтування технологій напівфабрикатів багатофункціонального призначення з використанням рослинної сировини (01.2014-12.2016 рр.)
  • Д-2016-2. Технологія харчових продуктів на основі білково-вуглеводної молочної та рослинної сировини (01.2016-12.2018 рр.)
  • № 14-12 / 2015 Розробка науково-методичних рекомендацій з використання ультразвуку у виробництві м'ясних делікатесних виробів, (12.2015-12.2016 рр.)