Науково-дослідна лабораторія "Розвиток туристичного бізнесу та рекреацій України"

Наукова лабораторія була створена у 2015 році на базі кафедри міжнародної економіки та туризму Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського

Метою діяльності лабораторії є проведення досліджень, спрямованих на визначення ключових напрямів розвитку туристично-рекреаційного бізнесу України в умовах інтеграції до світового туристичного ринку, обґрунтування детермінантів формування конкурентоспроможності сектору подорожей і туризму держави, розробка моделей розвитку туристичної галузі України, впровадження результатів досліджень у практику та навчальний процес.

Основні завдання:

• створення нових знань, постановка та вирішення наукових та практичних проблем у сфері міжнародних економічних відносин, туризму
  • підвищення якості підготовки фахівців зі спеціальності «Туризм»
  • формування нової наукової школи
  • підтримка наукових досліджень молодих вчених, спеціалістів і обдарованих студентів
  • надання консультаційної підтримки (на безоплатній і госпдоговірній основі) суб’єктам господарювання та органам влади щодо формування ефективної стратегії розвитку туризму в Україні, конкурентоспроможних підприємницьких, регіональних та національних моделей розвитку туризму та рекреацій

gorina foto 302x451

Науковий керівник
Горіна Г.О., к.е.н., доцент

Телефон:
+38 (050) 861 - 91 - 11

Основні напрями досліджень:

• соціально-економічне значення туризму в економіці держави
  • сучасні тенденції розвитку туристично-рекреаційного сектору
  • інституціональна складова розвитку туристичної галузі держави
  • місце України на світовому туристичному ринку
  • туристична ринкова інфраструктура як чинник сталого розвитку держави
  • впровадження міжнародної методології сателітних рахунків індустрії туризму
  • управління конкурентоспроможністю сектору подорожей і туризму України на світовому туристичному ринку
  • моделі розвитку туристичної галузі України в умовах поляризації світового туристичного простору

Науковці НДЛ «Розвиток туристичного бізнесу та рекреацій України» активно співпрацюють з науковцями Донецького національного університету (м. Вінниця), Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, Донецького юридичного інституту МВС України (м. Кривий Ріг), Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Національної металургійної академії, Севастопольського національного технічного університету, Одеської юридичної академії, Львівської комерційної академії, Тернопільського економічного університету, Маріупольського державного університету, Донецького національного технічного університету, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Харківського торговельно-економічного інституту, Europejska Wyższa Szkoła Biznesu (Польща); Wyższą Szkołą Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (Польща), Instituto Politécnico do Porto (Португалія), Lunds Universitet (Швеція), Coventry University (Велика Британія), Politechnika Gdańska (Польща); з органами державної влади, зокрема Дніпропетровською та Донецькою обладміністраціями, Київською та Донецькою торговельно-промисловими палатами, Криворізькою міською радою, а також підприємствами сфери послуг.

Станом на 01.09.2017 р. виконуються дослідження за наступною держбюджетною тематикою:

• Д-2017-24, 0117U004051 «Компаративний аналіз регіональних ринків туристичних послуг» (01.2017-12.2019 рр.)

В рамках діяльності лабораторії виконуються:

• кандидатські дисертації:
    • Омельницька В.О. Тема роботи «Стратегія розвитку ринку послуг гастрономічного туризму в Україні», спеціальність 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»

У 2016 р. викладачами кафедри міжнародної економіки та туризму опубліковано 18 наукових статей та 10 тез доповідей на конференціях різного рівня.