There is no translation available.

25 листопада 2019 року о 10.30 в ауд. 314 відбудеться зустріч із представниками клубу подорожей «Командор» (Кривий Ріг, Україна).

Керівник клубу ‒ гід Григорій Курочкін.

Інструктори клубу: Березовський Анатолій Анатолійович, доктор геологічних наук, професор, декан факультету геології мінералогії Криворізького національного університету; Коцюруба Валерій Віталійович, орнітолог, доцент кафедри біології Криворізького державного педагогічного університету; Водолазький Олександр, фотограф Товариства Творчих фотографів Кривбасу.

Похожее изображение

There is no translation available.

21 листопада 2019 року о 10.30 в ауд. 313 відбудеться відкрита лекція, присвячена Дню філософії на тему «Буттєве вкорінення людини у глобальному і локальному вимірі».

Лекцію прочитає доктор філософських наук, професор кафедри філософії та соціальних наук Криворізького національного університету Цимбал Тетяна Володимірівна.

Картинки по запросу день філософії

There is no translation available.

14 листопада 2019 року Верховна Рада України схвалила більшістю голосів проект Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» в цілому.

Доходи державного бюджету України на 2020 рік передбачено у сумі 1,0937 трлн грн, у тому числі доходи загального фонду – 974,7 млрд грн та доходи спеціального фонду – 119 млрд грн.

Видатки українського держбюджету на 2020 рік передбачено у сумі 1,195 трлн грн (збільшились на 67,5 млрд грн в порівнянні з 2019 роком).

За інформацією Кабінету Міністрів України, у держбюджеті збережено пріоритети, які закладалися спочатку: оборона та безпека країни, соціальний захист громадян, охорона здоров’я, освіта, розвиток інфраструктури.

Окремо зазначимо про фінансування освітянської діяльності у 2020 році. У Законі України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» загалом на освітню сферу передбачено 145,1 млрд грн. Зокрема, на підтримку проведення наукових досліджень закладами вищої освіти з найкращою атестаційною оцінкою виділено 300 млн грн. Натомість кошти на підвищення зарплат освітянським працівникам відповідно до рішення уряду в державному бюджеті на наступний рік не передбачені, оскільки, за підрахунками Міністерства фінансів України, на це потрібні додаткові 20 млрд грн.

Видатки державного бюджету-2020 на освіту заплановано у сумі 136,4 млрд грн, що на 7,7 млрд грн більше, ніж у поточному році. Зокрема, вперше у бюджеті країни передбачено видатки на розвиток закладів вищої освіти. 500 мільйонів гривень уряд запланував на запровадження в Україні програм обміну для молоді. Урядовими документами передбачається, що ці програми у 2020 році мають охопити близько 100 тисяч українців.

На фонд Президента України щодо підтримки освіти, науки та спорту передбачається виділення 0,5 млрд грн, на підготовку кадрів вищими навчальними закладами та забезпечення діяльності їхніх баз практики ‒ 27,893 млрд грн, на виплату академічних стипендій студентам (курсантам), аспірантам, докторантам закладів професійної і вищої освіти ‒ 3,514 млрд грн, на наукову і науково-технічну діяльність вищих навчальних закладів та наукових закладів ‒ 1,162 млрд грн, на підтримку пріоритетних напрямів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у закладах вищої освіти ‒ 400 млн грн, на підготовку кадрів закладами професійної вищої освіти ‒ 4,869 млрд грн і на виконання зобов'язань України в рамках програми Євросоюзу із досліджень та інновацій «Горизонт 2020» 389,4 млн грн.

Також передбачається виділення 146,9 млн грн на Державну службу якості освіти, та 33,6 млн грн ‒ на Національну комісію зі стандартів державної мови. Крім того, передбачено 89,971 млрд грн загальнодержавних видатків на різні субвенції місцевим бюджетам.

Зокрема, освітня субвенція ‒ 77,533 млрд грн, субвенція на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічного) освіти ‒ 259 млн грн, на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами ‒ 504,5 млн грн, на реалізацію концепції реформи середньої освіти «Нова українська школа» ‒ 1,421 млрд грн, на реалізацію програми «Заможна школа для кращих результатів» ‒ 3,5 млрд грн і на поліпшення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти ‒ 3,753 млрд грн.

фото1
фото1
Previous Next Play Pause
1
There is no translation available.

Іноземні громадяни, які навчаються за програмою мовної підготовки (підготовче відділення) денної форми навчання відділу доуніверситетської підготовки Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, встигають не тільки успішно навчатися, але й дуже цікаво відпочивати. Слід зазначити, що спільний відпочинок іноземних громадян, що здобувають освіту в ДонНУЕТ, несе не тільки розважальну, але й значну адаптаційну та інформаційну функції. Так, організація спільних заходів, зокрема днів активного відпочинку, дозволяє зміцнити морально-психологічний дух іноземних здобувачів вищої освіти, розвинути навички та вміння співпрацювати у команді і, що не менш важливо, виявити, обговорити та вирішити поточні проблеми у неформальних умовах. Досить добре це розуміють працівники відділу по роботі зі студентами, відділу доуніверситетської підготовки Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, тому періодично пров

1
1
3
3
6
6
7
7
8
8
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

одять такі заходи.

На сьогоднішній день у Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського навчання за програмою мовної підготовки проходять громадяни Камеруну, Кот-д’Івуару та Алжиру. Усім їм притаманні певні релігійні, адаптаційні, у т.ч. й до клімату, та культурні особливості, які варто враховувати. Так, наприклад, під час організації навчального процесу здобувачів вищої освіти з Алжиру варто пам’ятати, що вони сповідують іслам, який не тільки визначає їх світосприйняття, але й повсякденні звички, гастрономічні вподобання; здобувачів вищої освіти із Камеруну та Кот-д’Івуару – погано переносять холоди і, як наслідок, часто хворіють узимку тощо.

Ураховуючи усі тонкощі міжкультурної комунікації, фахівцем відділу по роботі зі студентами, асистентом кафедри економіки та міжнародних економічних відносин Яковенком Ю. В. було організовано день активного відпочинку для іноземних громадян, які навчаються за програмою мовної підготовки у ДонНУЕТ.

Під час відпочинку іноземні студенти продемонстрували досить непоганий результат з гри у більярд, гідно, чесно та досить азартно визначали кращого під час гри у боулінг, а завершили день чудовою та смачною спільною вечерею. Отримавши незліченну кількість позитивних емоцій, іноземні громадяни, які навчаються за програмою мовної підготовки у Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, готові до підкорення нових вершин у навчанні!

There is no translation available.

15 листопада 2019 року, якраз у переддень Міжнародного Дня студента, навчально-науковий інститут бізнесу та гостинності Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського (м. Маріуполь) очікував на дебют першокурсника – перший великий публічний виступ новоспечених студентів – тих, хто вступив до наших навчальних лав у 2019 році. Треба відзначити, що це наш другий прийом на денне відділення. Вперше навчально-науковий інститут бізнесу та гостинності Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського (м. Маріуполь) прийняв студентів на денне відділення у 2018 році. Зараз, як і рік тому, студенти денного відділення отримують освіту за такими спеціальностями: «Готельно-ресторанна справа» та «Підприємство, торгівля та біржова діяльність». І у зв’язку з цим ми, персонал навчально-наукового інституту бізнесу та гостинності Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, знаємо кожного нашого студента, знаємо чим живуть наші студенти, знаємо практично всі їх проблеми та бажання. Тому виступ у дебюті першокурсника ‒ це як виступ наших дітей – довгоочікуваний та злегка нервовий для батьків. Ми прекрасно пам’ятаємо минулорічний яскравий виступ тих, хто зараз вже другокурсник. Тоді, минулого листопада, першокурсники 2018 року потужно та драйвово заявили не тільки про себе, а і про перший прийом на денне відділення у навчально-науковому інституті бізнесу та гостинності Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського (м. Маріуполь). І тому перед сьогоднішніми першокурсниками 2019 року було непросте завдання – виступити краще, ніж виступили їх старші товариші минулого року. Відзначимо, що у цей дебютний виступ великий внесок було зроблено студентом групи дПТБД18(б), другокурсником Марком Копитовим. Ну що сказати, виступ вдався на славу! Нам було дуже приємно та цікаво спостерігати за яскравим перфомансом, який відтворювали на сцені наші першокурсники. Безумовно, ми не можемо не порівнювати їх виступ із минулорічним виступом наших перших першокурсників. Як кажуть, рік на рік не схожий. Може комусь здалося, що перші були кращими, але це тільки на перший погляд. Наразі вони дуже різні. Але всі вони талановиті, самобутні та енергійні, як і всі сучасні студенти.

Ми, колектив викладачів та співпрацівників навчально-наукового інституту бізнесу та гостинності Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського (м Маріуполь), бажаємо нашим першокурсникам вдалого навчання, повного різними цікавими подіями студентського життя. Хай ваше студентство запам’ятається вам, як найкращі роки вашого життя та буде міцним фундаментом майбутнього добробуту. Всі ми були колись студентами. Всім нам знайоме це почуття, коли увесь світ простирається перед нами, коли живеш у постійному передчутті чогось великого попереду. Ми пам’ятаємо наших наставників, наших викладачів та вчителів, які не тільки давали нам знання, але й учили життю, виховували наші юні душі. Усі ми разом співаємо Гаудеамус і бажаємо здоров’я та щастя всім студентам! Живіть яскраво! Насолоджуйтесь молодістю! Будьте щасливі разом із нами! З великим маріупольським студентським привітом!

1
1
2
2
3
3
Previous Next Play Pause
1 2 3

Зустріч «На Трамвайній»

18 November 2019, 8:30 pm
Published in News
There is no translation available.

14 листопада 2019 року, відбулася довгоочікувана зустріч із відомою у місті поетесою – Ланою Алескандровою. Ця зустріч була проведена у рамках проєкту «На Трамвайній», який став уже традиційним літературно-музичним святом для студентів, викладачів та співробітників ДонНУЕТ. Такі зустрічі відбуваються в університеті регулярно. У нас в гостях бувають відомі літературознавці, поети, митці та музиканти. Нагадаємо, що вечори поезії та романсу «На Трамвайній» були започатковані 13 квітня 2018 року директором навчально-наукового інституту ресторанно-готельного бізнесу та туризму Юрієм Коренцем та бібліотекарем університету Мариною Мачульською.

Зустріч із Ланою Александровою була приурочена до Дня української писемності та мови, який наша країна традиційно відзначає 9 листопада.

Це свято було започатковано в 1997 році Указом Президента України з метою відзначення важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства. Заходи, які проводяться цього дня, спрямовані на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та, водночас, демонстрацію її багатства та красоти.

Цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого Преподобного Нестора Літописця, який був послідовником видатних творців слов’янської писемності Мефодія та Кирила, і якого називають основоположником письмової української мови.

Творча зустріч із поетесою Ланою Александровою відбулася у теплій доброзичливій атмосфері. Цього разу на зустріч були запрошені студенти-першокурсники, а спеціальними гостями стали наші іноземні студенти, які тільки нещодавно почали вивчати українську мову.

Лана розповідала про свій творчий шлях, відповідала на питання аудиторії та, звісно ж, читала свої твори. Слухачі почули її поетичні твори різних жанрів, як на серйозні теми, про Революцію гідності, про війну на Донбасі, так і ліричні твори та, навіть, гуморески. З’ясувалось, що поезії Лани Александрової відомі не лише у рідному місті, але й в інших містах нашої Батьківщини та за її межами. Ії твори так близькі та зрозумілі народу, що люди з власної ініціативи видали збірку її віршів.

У мистецькому соціальному проєкті Оксани Первової-Рошки з міста Чернівці діти записали пісню на вірш Лани і зняли кліп «Лист солдату», які присвятили всім захисникам України.

А 17 серпня 2014 року на популярному відеохостингу Youtube з’явилось відео «Ми підтримуємо Україну!», де представники Грузії декламують вірш Лани Александрової біля високогірного озера Тобаварчхілі, 2650 м над рівнем моря.

Під час відповідей на питання зав’язався цікавий діалог, під час якого наші студенти отримали можливість прочитати власні твори, які також сподобалися і нашій гості, і аудиторії.

Ми дуже вдячні Лані Александровій за її участь у черговій зустрічі «На Трамвайній», Олександрові Богуну (гр. МН-18), без якого ця зустріч не відбулася б, та всім відвідувачам за теплу і доброзичливу атмосферу.

1
1
2
2
3
3
20191114_131219
20191114_131219
20191114_131307
20191114_131307
20191114_131319
20191114_131319
20191114_132354
20191114_132354
20191114_132632
20191114_132632
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8
There is no translation available.

Викладачі Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського завжди прагнуть до професійного зростання та самовдосконалення. Одним із показників професійного рівня сучасного науковця є вміння якісного визначення актуальної проблематики щодо різних сфер життя суспільства та обґрунтоване викладення її рішення у наукових джерелах, зокрема у статтях. При цьому, досить актуальною є проблема пошуку інформаційних даних для проведення дослідження. Значно спростити та вдосконалити процес пошуку і формування інформаційних даних має використання інформаційних програм й аналітичних ресурсів. Одним із найбільш популярних та інформаційно наповнених джерел є науково-аналітичний ресурс Statista.

6 листопада 2019 року в Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського пройшов вебінар щодо особливостей роботи у науково-аналітичному ресурсі Statista. До участі у вебінарі було залучено професорсько-викладацький склад Університету, зокрема завідуючі кафедр. У вебінарі також взяли участь викладачі кафедри економіки та міжнародних економічних відносин Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського.

Statista ‒ це німецький інтернет-портал статистики, який групує дані, зібрані інститутами дослідження ринку, опитуваннями та дані, отримані з економічного сектору й офіційної статистики, які доступні англійською, французькою, німецькою та іспанською мовами. Statista GmbH (Гамбург) збирає та агрегує дані з багатьох публічних та ліцензованих джерел, включаючи ACTA, AWA, Euromonitor, Gfk, Outfit, Скарборо, Сіммонс, Індекс цільової групи та VUMA. Statista також генерує галузеві звіти, прогнози ринку та «кращі списки» галузевої статистики. Завдяки міжнародній сфокусованості на Європі, Великобританії, США та Азії користувачі мають змогу отримати глобальний огляд великої кількості фактів і масивів даних. Послугами Statista вже користуються понад 2000 університетів у всьому світі.

Statista дає користувачам можливість швидко і зручно отримувати доступ до важливої інформації в різних галузях і тематичних областях. Основні пропоновані галузеві дані: галузеві макродані, що містять відомості щодо всіх важливих показників відповідного ринку, галузеві відомості щодо важливих тенденцій, а також прогнозів щодо важливих факторів формування ринку дослідження щодо поведінки споживачів. За важливими тематичними областями Statista пропонує найважливіші зведені статистичні дані на окремих тематичних сторінках. Таким чином, користувачі можуть отримати комплексне розуміння наявного фонду даних із певної теми.

1
1
3
3
Previous Next Play Pause
1 2
There is no translation available.

12 листопада 2019 року кафедрою економіки та міжнародних економічних відносин було проведено брейн-ринг «Економічні дива ХХІ століття». На захід було запрошено здобувачів вищої освіти спеціальностей 051 «Економіка», 292 «Міжнародні економічні відносини» та школярів міста Кривий Ріг.

Захід вийшов досить цікавий, пізнавальний та ненудний, оскільки передбачав:

  • досить насичену інформаційну частину ‒ «Четвірка азиатських тигрів», «Балтійські тигри», «Кельтські тигри», «Балканські тигри», «Грузинські тигри»;
  • поєднання різних видів активності (доповіді, презентації, Kahoot);
  • оригінальні заохочення.

Кафедра економіки та міжнародних економічних відносин дуже вдячна всім, хто взяв участь у даному заході, бажає нових цікавих подій та перемог!

1
1
DSCN7645
DSCN7645
DSCN7653
DSCN7653
DSCN7660
DSCN7660
DSCN7663
DSCN7663
DSCN7677
DSCN7677
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6
There is no translation available.

На базі навчального центру Національного банку України 14-15 листопада 2019 року для викладачів закладів вищої освіти був організований семінар на тему «Практичні аспекти формулювання та реалізації монетарної політики». Від Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського в роботі цього семінару взяла участь директор Навчально-наукового інституту економіки, управління та адміністрування Нєізвєстна Олена Володимирівна. Два дні напруженої роботи, десять суперцікавих лекцій від спікерів найвищого ґатунку!

Тренерами семінару виступили члени ради НБУ, керівники структурних підрозділів, провідні фахівці Департаменту монетарної політики та економічного аналізу.

Так, Віктор Козюк, член ради НБУ, в своїй доповіді розкрив інституційні аспекти незалежності центральних банків, зауваживши, що індекс незалежності НБУ на теперішній час становить 89 %. Володимир Лепушинський, в.о. директора Департаменту монетарної політики та економічного аналізу, прокоментував останні рішення з монетарної політики, обґрунтувавши їх причини та очікувані наслідки. Ольга Погарська, начальник управління економічного аналізу Департаменту монетарної політики та економічного аналізу, зупинилася на макроекономічному підґрунті останніх рішень із монетарної політики. Ірина Жак, начальник відділу оперативного аналізу та прогнозування грошово-кредитного ринку Департаменту відкритих ринків, розповіла про інструменти монетарної політики, які використовуються на цей час для регулювання грошово-кредитного ринку. Про регулювання потоків капіталу після прийняття Закону України «Про валюту і валютні операції» доповідав Емал Бахтарі, керівник проектів та програм Департаменту відкритих ринків.

Значну увагу на семінарі було приділено питанням транспарентності Центральних банків, в т.ч. і НБУ. Про комунікації, підзвітність та прозорість монетарної політики доповідала Альона Закутняя, головний економіст Департаменту монетарної політики та економічного аналізу.

Оскільки однією із задач Національного банку України є роз’яснення його політики, важливу увагу на семінарі також було приділено заходам НБУ у сфері фінансової просвіти для студентів, про які доповідала Олена Тригуб, головний фахівець відділу комунікацій.

Підвів підсумки семінару та виступив із заключним словом перед учасниками Дмитро Сологуб, заступник Голови Національного банку України.

Зі свого боку, ми дуже вдячні Національному банку за можливості, які надаються викладачам банківської справи, в підвищенні їх професійного рівня!

20191117215023.jpg
20191117215023.jpg
1
1
20191117_233526
20191117_233526
20191117_233607
20191117_233607
20191117_233658
20191117_233658
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5
There is no translation available.

У рамках тижня Навчально-наукового інституту економіки, управління та адміністрування «Осінні зустрічі», 15 листопада 2019 року відбувся День спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування».

Гостями заходу стали більше 60 школярів та їх учителі (КЗОШ № 12, КЗОШ № 28, Криворізька гімназія № 49) і студенти Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського.

На заході виступили запрошені провідні банківські фахівці м. Кривого Рогу з АТ «ПриватБанк», серед яких була Головань Лідія Петрівна, керівник відділу трудових ресурсів – головний спеціаліст з рекрутингу АТ «ПриватБанк», яка розповіла про історію банку, основні етапи його розвитку, про існуючі системи проходження практики у банку для студентів та молоді, було зроблено акцент на роботі банку зі своїми клієнтами і на роботі банківських установ, як частини банківської системи країни у цілому. Також для усіх запрошених провели презентацію щодо основних і найкращих способів вкладання власних заощаджень у сучасному фінансовому світі. 

Дякуємо усім учасникам та співорганізаторам заходу за участь, до нових зустрічей!

20191117184706.jpg
20191117184706.jpg
1
1
2
2
3
3
ДонНУЭТ - ПриватБанк (КФБС) (3)
ДонНУЭТ - ПриватБанк (КФБС) (3)
ДонНУЭТ - ПриватБанк (КФБС) (8)
ДонНУЭТ - ПриватБанк (КФБС) (8)
ДонНУЭТ - ПриватБанк (КФБС) (19)
ДонНУЭТ - ПриватБанк (КФБС) (19)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7