Студенти ДонНУЕТ відвідали виробниче підприємство з виготовлення макаронних виробів Рекомендовані

18 жовтня 2017, 4:20 pm

2 жовтня 2017 р. в рамках навчального процесу відбулася екскурсія на виробниче підприємство з виготовлення макаронних виробів. В екскурсії взяли участь викладачі кафедри загальноінженерних дисциплін та обладнання і студенти  спеціальності «Галузеве машинобудування».

Характерною особливістю сучасного макаронного виробництва є

широке використання поточних ліній, які об'єднують в єдиний комплекс всі технологічні операції, починаючи від надходження сировини на виробництво і закінчуючи відправленням на склад готової продукції. Зазвичай ці лінії автоматизовані  і  відсоток людської праці є мінімальним.

Виробництво макаронних виробів завжди було і є актуальним напрямком,  що обґрунтовано постійним попитом на продукцію.  Сучасні виробництва відрізняються одне від одного ступенем автоматизації виробничого процесу, застосуванням того чи іншого обладнання в лініях, що обумовлено   номенклатурою виробів, вимогами до якості та складу продукції (економ клас, екстра клас, преміум) та виробничою протужністю підприємства.

Для підготовки  конкурентоспроможних спеціалістів з «Обладнання переробних і харчових виробництв» вкрай важливим є придбання практичних навичок з вивчення і дослідження сучасного технологічного  обладнання, закріплення отриманих під час навчання теоретичних знань та можливість спілкування з представниками харчової  і переробної  галузі.

Під час відвідування виробничих цехів макаронної фабрики екскурсанти дослідили весь цикл технологічного процесу виробництва від прийомки муки  до пакування готової продукції. Побачили роботу змішувачів, безпосередньо в яких відбувається процес приготування тіста, шнекового пресу для формування виробів, конвеєрів різної будови, за допомогою яких продукція транспортується між виробничими секціями, роботу сушарок, бункерів для витримки готової продукції, пакувального обладнання.

На прикладі обладнання лінії, яка на період екскурсії знаходилася в простої, мали можливість дослідити будову технологічного обладнання (шнекового пресу, шафових сушарок, конвеєрів) і його  складальних вузлів,  роздивитися та порівняти матриці для формування виробів, які забезпечують виготовлення не тільки продукції різної форми, а й довжини.

Особливу зацікавленість студентів визвала можливість за допомогою однієї технологічної лінії виготовляти продукцію в асортименті з більш ніж 15 найменуваннями.

Екскурсанти відвідали лабораторію підприємства та побачити яким чином відбувається відбір та аналіз проб сировини, яка направляється до виробничого цеху, і вже готового продукту.

Важливою частиною екскурсії була можливість отримати відповіді на питання щодо технології виготовлення макаронних виробів та технологічного обладнання в цілому під час спілкування з представниками підприємства.

Висловлюємо подяку керівництву підприємства за надану можливість та сподіваємось на подальшу співпрацю!

IMG_20171002_120358
IMG_20171002_120714