ДонНУЕТ оголошує прийом слухачів на підготовчі курси

для складання ЗНО з наступних конкурсних предметів: українська мова та література, математика, іноземна мова, хімія, фізика.

Детальніше

Запрошуємо на навчання до ДонНУЕТ

Детальніше

Вітаємо з Днем української писемності та мови! Рекомендовані

9 листопада 2017, 3:46 pm
Категорія Оголошення
Прочитано 1060 разів

9 ЛИСТОПАДА - ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Щороку 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Свято було запроваджене указом президента України в 1997 році на знак вшанування українського літописця Нестора – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

 

Преподобний Нестор Літописець – перший український історик, видатний письменник та мислитель, ченець Києво-Печерської лаври. Найвизначнішою працею з-поміж творів Нестора Літописця є «Повість минулих літ» – літописне зведення, складене в Києві на початку XII століття. Це перша в Київській Русі пам'ятка, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій. «Повість минулих літ» була і залишається найвидатнішою пам'яткою слов'янської культури. Тому преподобного Нестора Літописця можна по праву вважати батьком не лише вітчизняної історії, а й словесності.

Зародившись у давні часи, українська мова пройшла тернистий шлях свого розвитку, переживаючи усілякі утиски загарбників наших земель. Зараз вона належить до найрозвиненіших і найбагатших мов сучасності, підтверджуючи, що неможливо знищити мову і культуру народу, який постійно прагне до свободи і незалежності.

            У ДонНУЕТ імені Михайла Туган-Барановського День української писемності та мови традиційно відзначається творчими заходами. Цьогоріч бібліотека ДонНУЕТ та кафедра українознавства підготували літературно-мистецьку виставу «Український ярмарок» за мотивами творчості Остапа Вишні. Захід відбудеться 14 листопада о 13.00 в актовій залі.

                        ЗАПРОШУЄМО ВСІХ ПОЦІНОВУВАЧІВ УКРАЇНСЬКОГО СЛОВА!

 

рідною мовою
рідною мовою
Previous Next Play Pause
1
 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
 

Наші партнери

www.prostopros.ru