ОБЕРЕЖНО КІР! Рекомендовані

28 січня 2018, 11:40 am

ПАМ’ЯТКА

для студентів та співробітників Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Туган-Барановського щодо дій у разі виникнення перших симптомів кору

Кір – небезпечне вірусне захворювання, що характеризується загальною інтоксикацією, запальними процесами зі сторони слизових очей, носоглотки, верхніх дихальних шляхів, характерною висипкою, яке може мати серйозні наслідки.

Збудник кору – вірус не стійкий у зовнішньому середовищі, швидко поширюється і передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим.

Клінічна картина – інкубаційний період від 7 до 21 дня. Джерелом інфекції є хвора людина, яка заразна з останніх 2-х днів інкубаційного періоду до 5-го дня після появи висипу. Починається хвороба гостро з симптомів загальної інтоксикації – підвищення температури, загальна слабкість, головний біль, сухий кашель, кон'юнктивіт. Період висипання починається з 4-5-го дня хвороби і триває зазвичай 3 дні. Характерна етапність висипань – перші елементи висипки виникають за вухами, поширюються на обличчя, шию, тулуб, а потім на верхні і нижні кінцівки.

Ускладнення – запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонія, енцефаліт.

Якщо захворіли, необхідно:

• терміново звернутися до лікарні або викликати лікаря додому;
  • до приходу лікаря до мінімуму обмежити контактами з іншими людьми;
  • повідомити лікаря про всі контакти за останні 10-20 днів;
  • при кашлі, чханні прикривати рот і ніс, використовувати носову хустинку;
  • частіше мити руки з милом;
  • використовувати засоби захисту (маску або марлеву пов’язку);
  • не займатися самолікуванням;
  • кімната, де знаходиться хворий, повинна буди чистою, добре провітрюватись.

Профілактика кору:

• найкращий захист від кору – вакцинація, для її проведення необхідно звернутися до поліклініки за місцем проживання;
  • ізоляція хворих;
  • вологе прибирання;
  • часте провітрювання приміщення.

Responsive Photo Gallery for K2

CEE Spring 2018Програми вступних іспитівУряд Республіки Казахстан виділяє в 2018-2019 навчальному році 40 стипендій для навчання громадян УкраїниІнклюзивні практики - 2018Містки громадської активностіFulbright Graduate Student ProgramSocial Impact Award: проекти, які змінюють світ на кращеКОНКУРС УКРАЇНСЬКО-ЛАТВІЙСЬКИХ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ ПРОЕКТІВ НА 2019-2020 РОКИ