24 жовтня 2017 року у стінах ДонНУЕТ кафедрою економіки був проведений мітап для майбутніх абітурієнтів Избранное

27 октября 2017, 12:52 pm
Категория Объявления
There is no translation available.

Мітап був присвячений темі: «Економічні читання у ДонНУЕТ: сучасні проблеми людства очима нобелівських лауреатів з економіки».

Гостями заходу стали 28 школярів старших класів Криворізької гімназії №95 і Криворізької ЗОСШ №15 та їх вчителі.

За програмою мітапа було розглянуто такі питання:

1. Вітання до абітурієнтів.

Завідувач кафедри Волошина С.В. розповіла про формат зустрічі (мітап), мету і програму мітапа, історію ДонНУЕТ та його сучасні позиції на ринку освітніх послуг, перелік спеціальностей університету. Окремо було звернуто увагу на формулу спеціальності «Економіка» та напрямки професійної діяльності і галузі практичної роботи випускників спеціальності.

1. Глобальні проблеми людства.

Аспірантка Москаленко К.С. зробила характеристику глобальних проблем сучасності, наголосила на пріоритетах їх основних напрямків.

1. Нобелівська премія з економіки.

Доцент Трохимчук В.В. розповіла про найбільш цікаві факти з історії найпрестижнішої премії в галузі економічних наук – премії пам’яті Альфреда Нобеля. Цікавою була презентація нею п’ятірки економістів-нобелівських лауреатів, чиї персони та дослідження визнані у світі особливими.

1. Нобелівські лауреати-вихідці з України. Михайло-Туган Барановський: наукові ідеї, розвинуті нобелівськими лауреатами.

Старший викладач Лисевич С.Г. у своєму повідомленні закликав пишатися Україною, яка дала світові лауреатів, хоча вони на момент отримання цієї нагороди були громадянами інших країн. При цьому він наголосив на історичному зв’язку між науковим доробком Михайла Туган-Барановського і працями нобелівських лауреатів.

1. Можливості вирішення глобальних проблем сучасності очима нобелівських лауреатів з економіки: Гері Беккер (аспірантка Скубіліна А.В.), Агнус Дітон (аспірант Калініченко Д.Р.), Вернон Сміт і Деніель Канеман (доцент Зиза О.О.).
  2. Нобелівські лауреати, які змінили світ та їх поради для розвитку України і світу (аспірант Калініченко Д.Р.)
  3. Обговорення та обмін думками. Для цього кафедрою було роздано присутнім ключові цитати з праць нобелівських лауреатів. При чому цитати були прикріплені до бубликів, що подавалися гостям разом із солодощами до чаю як традиція проведення мітапів.

Свої враження від відвідування університету та проведеного заходу школярі відобразили в анкетах. Ось деякі відгуки і побажання від наших юних гостей:

• учні Криворізької гімназії № 95: «було цікаво, я дізналася багато нового», «для мене дуже цікаво», «було б добре, якщо такі доповіді ми слухали у школах, замість уроків», «бажаю університету творчих злетів, талановитих студентів і підтримки суспільства»;
  • учні Криворізької ЗОСШ № 15: «незвичайна форма проведення», «багато цікавої інформації», «цікавий захід, я розширив свій кругозір на рахунок економіки», «бажаю університету постійного розвитку та побільше абітурієнтів і випускників, які досягнуть багато в економіці» тощо.

Цікавими є й ті факти, що за результатами анкетування 93% школярів у захваті від відвідування університету, 14% вже зараз бажають пов’язати своє майбутнє професійне життя з економікою, у той час як 39% вагаються.

Тож кафедра економіки сподівається проведенням у майбутньому подібних заходів зорієнтувати молодь у виборі професії і сформувати потяг до професії економіста.

Все цікаве на мітапі дивіться у фото звіті.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

(0 голосов)