9 листопада запрошуємо на презентацію антології українських письменників Донбасу «Порода» Избранное

9 ноября 2017, 7:25 am
Категория Объявления
There is no translation available.

Запрошуємо педагогів і студентів на презентацію антології українських письменників Донбасу «Порода», яка відбудеться 9 листопада об 11 годині в ауд. 228 головного корпусу Криворізького національного університету (вул. В. Матусевича, 11) та о 18 годині в приміщенні ГО «Фонд «Професійний розвиток» (вул. С. Тільги, 6).

Книгу презентуватиме Дмитро Білий – доктор історичних наук, письменник, дослідник Кубані, бандурист, осавул Азовського козацького війська (2001), майор міліції у відставці, член Донецького відділення Наукового товариства Шевченка, автор восьми романів і понад шістдесяти наукових праць з історії.

До антології увійшли твори українських письменників кінця ХХ - початку ХХI ст., життя і творчість яких тісно пов’язані з Донбасом. Це автори родом з Донеччини й Луганщини; письменники, що тривалий час жили на Донбасі й віддали йому данину в своїй творчості або своєю творчістю в донецькій землі закорінені; нинішні донеччани, більшість із яких трагічного 2014-го змушена була переселитися до Києва, Харкова, Львова, Івано-Франківська та інших міст України, й лише кілька їх зосталося в Донецьку.

Видання реалізується в рамках проекту «Видання Антології української літератури Донеччини та Луганщини «Порода» громадської організації «Українська народна рада Донеччини та Луганщини»» та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Керівник проекту Станіслав Федорчук.

Презентація антології українських письменників Донбасу «Порода» цієї осені стала однією з найяскравіших подій у літературному житті України. Видання було представлено на Львівському форумі, на Запорізькій толоці, а також презентоване у містах східного регіону і Києві. Зокрема, «Порода» на Львівському форумі взяла дві номінації: увійшла в 20-ку золотих творів за версією Укрінформу та «Десять сенсацій» за версією Громадського ТБ.

Книжку вже називають проривом і незаперечним доказом того, що Донбас завжди був і залишається українським.

(0 голосов)